ZRÓB TO PO SWOJEMU!

PRODUKCJA SESJI WIZERUNKOWEJ


Od zawsze lubię powtarzać, co dwie głowy to nie jedna, ale trzy są jeszcze lepsze. Bo to właśnie w zespole tkwi największa siła. Każdy z nas jest różny, posiada szereg cech i umiejętności jakie w dobrze dobranym zespole uzupełniają się i zamiast tarć są siłą napędową. Dlatego tak ważny jest ZESPÓŁ - grupa osób, która ma wspólny cel mimo, iż drogi do jego osiągnięcia każdy może mieć inne. W tym jest niezwykła energia i kreatywność, bo tylko mając w zespole osoby myślące inaczej powstają rzeczy nietuzinkowe.


Długo zastanawiałam się jak pokazać mój portal Zrób to po swojemu za pomocą obrazu, bo przecież portal to głównie słowa. Uchwycić esencję tego, co we mnie drzemie i jest mi bardzo bliskie. By pokazać siebie i wyobrażenie miejsca jakie wciąż dopracowuję, postanowiłam zaprosić do współpracy artystów, którzy zobaczą i mnie i portal własnymi oczami. Jestem niesamowicie wdzięczna jak dużo czasu poświęcili, by poznać mnie na tyle, by móc stworzyć coś, co będzie bardzo prawdziwe. Co uwieczni moje cechy i wartości.


Do projektu zaprosiłam gości mojego portalu, bo to właśnie Wy podczas spotkań ze mną i rozmów, tak często nie tylko o pasji i wykonywanym zawodzie, ale o życiu, przygodach i trudnych wyborach jesteście moją wielką inspiracją.


Sebastian Gąsienica - Łuszczek młody projektant mody i stylista. W modzie zwraca uwagę na świeżość i oryginalność, a inspiracje czerpie z muzyki i spotkań z ludźmi. Finalista konkursów: Muuse X Vogue Talents - Young Vision Award 2014, Habitus Baltija 2014 w Rydze, Off Fashion 2014, Cracow Fashion Awards 2014, Radom Fashion Show 2014 i wielu innych. Tutaj możecie przeczytać naszą pierwszą rozmowę.


Dawida H. Grońskiego fotografa,  miałam okazję poznać dzięki Sebastianowi. Dawid interesuje się głównie fotografią mody i fotografią konceptualną. W swoich pracach stawia na minimalizm i kreowanie nowej rzeczywistości. Prace Dawida publikowano m.in. w: Catwalk Magazine, Design Scene, Confashion Magazine, Mess Magazine, Cover Junkie czy Magazine Wall. Moja pierwsza rozmowa z Dawidem, do której możecie wrócić tutaj, była podobna do tej z Sebastianem, przegadaliśmy kilka godzin i wiedziałam, że jest w nim autentyczna pasja i radość tworzenia, którą uwielbiam w ludziach.


Produkcja_sesji_zdjeciowej 2jpg

Sebastian, Ja, Dawid


Zapraszam Was na zaplecze pracy nad sesją wizerunkową dla mojego portalu Zrób to po swojemu! gdzie przeprowadzę Was przez najważniejsze etapy produkcji sesji zdjęciowej.


ANALIZA


Moja ulubiona część, ale też dla mnie dosyć niebezpieczna, bo co jak co, ale analizować to ja potrafię. Trochę niebezpieczna, gdyż poświęcam jej najwięcej czasu, jest dla mnie fascynująca i bardzo wciągająca, bo na tym etapie mogę dokopać się do prawdy, poznać prawdziwy sens czegoś i kiedy to uchwycę mogę iść dalej. Podczas naszej wspólnej pracy byłam niesamowicie wdzięczna, że mam dodatkowe dwie głowy, które także panują nad danym procesem i kiedy uchwyciliśmy ten złoty środek, a mój umysł chciał pracować dalej, oni stanowczo jednym głosem stwierdzili - Mamy TO! Spójną wizję i cel jakie chcemy osiągnąć. 


produkcjasesjizdjeciowej7jpg

produkcjasesjizdjeciowej8jpgKONCEPCJA


Spotykamy się, aby przedyskutować pomysły. Robimy burzę mózgów, by stworzyć jasny, klarowny obraz tego, co chcemy przekazać. Zaprosiłam Dawida i Sebastiana do swojego mieszkania, bo przy tak osobistym projekcie chciałam, by zobaczyli mnie w moim najbardziej intymnym wydaniu, czyli w domu. Rozmawialiśmy o sztuce, podróżach, pasjach. Wszystkie konkrety zamieniamy na koncepcję, która posłuży do wykonania storyboard, na której rozpisujemy każdy kadr.


produkcjasesjizdjeciowej6jpg

produkcja_sesji_zdjeciowej_4jpgPRODUKCJA


Czas na sesję, ale zanim wejdziemy do studia, zwracam się do bohaterów moich artykułów i wywiadów z prośbą o wypożyczenie ich prac. Otaczam się produktami naturalnymi, tworzonymi w poszanowaniu pracy, w większości wykonanych ręcznie, zaprojektowanych w zgodzie ze sobą. Każdy produkt to historia artysty, który go stworzył i jego odwaga, by pokazać go światu. Każdy produkt wartościowy i właśnie to jest dla mnie najważniejsze.


Poniżej znajdziecie produkty jakie dotarły do mnie na sesję. Obejrzyjcie jakie są piękne i dopracowane w każdym szczególe, bo tworzone z pasją i sercem. Wiele z nich towarzyszy mi na codzień, bo wybieram zawsze to co posłuży mi długo, co odzwierciedla mój charakter i co sprawia, że przypominają mi magiczne spotkania z ich autorami. Polecam Wam bardzo gorąco, by poznawać autorów produktów jakimi otaczacie się. By zamiast metki Made in China i anonimowej, nierzadko bardzo ciężkiej i niesprawiedliwej pracy, wybierać metkę na której widnieje osoba lub zespół osób, którzy dbają o produkcje na każdym etapie, o etykę, jakość i wartość jaką zamykają w każdym produkcie, by cieszył nas przez długie lata.

sesja_zdjeciowapng

1. Torba i wizytownik Balagan Studio  | 2. Torebki Apana Mochilas | 3. Torebka drewniana Zisou |  4. Kawiarka Slowpresso  

sesja_wizerunkowapng

1. Misa Chilli Ceramic | 2. Kolczyki, spinka NINIco i gumka do włosów GIA do nabycia w SLOU | 3. Misa Chilli Ceramic i kawiarka Slowpresso    | 4. Kubeczki Chilli Ceramic, drewniana podkładka Nudo Design, produkty Nudo design do nabycia także w sklepie Slou 


fullsizeoutput_5f05jpeg


1. Poduszka I Love Grain, Taboret Nudo Design | 2. Miseczka Chilli Ceramic, kolczyki Orska  | 3. Opaska na oczy i poduszka I Love Grain , biżuteria Melt'm Jewelry Design Studio | 4. Obraz z mchem Biophilic Studio, Kosze wiklinowe od SLOU, Tapeta ekologiczna BREVKA 
Jest piątek godz.19:00 kiedy wchodzimy do Studio Huśtawka. Nasza sesja potrwa blisko 6 godzin, podczas których nie zwolnimy tempa nawet na chwilę. Nawet podczas przerwy na pizzę i wyborną kawę (dzięki Slowpresso!), żywo dyskutujemy o efektach, nad którymi wspólnie pracujemy.


produkcjasesjizdjeciowejjpg

produkcjasesjizdjeciowej3jpg


Chociaż nie jest to pierwsza sesja jaką produkowałam, to jednak pierwszy raz występuję w roli modelki. Nie ukrywam, że stresowałam się tą rolą i nawet mój fryzjer Jarek, kiedy zobaczył mnie tego dnia dopracowując moją fryzurę do perfekcji stwierdził, że jak się nie wyluzuję, to nie będzie ze mną gadał ;) Na szczęście spinka minęła podczas masażu głowy za co ogromnie dziękuję! Salon Mania i Jakubowski opuszczam z uśmiechem od ucha do ucha z fryzurą, której zapewne nie odtworzę żadnego poranka, ale dzisiaj…dzisiaj sztos! :) Dziękuję Jaro!POSTPRODUKCJA


Studio Huśtawka opuszczamy w środku nocy, zmęczeni, ale szczęśliwi, bo mimo lekkiej zmiany koncepcji, która na etapie produkcji zawsze ewoluuje, osiągnęliśmy nasz cel. Zdjęcia gotowe, ale przed fotografem Dawidem jeszcze dużo pracy, już przy komputerze, gdzie zadba o najmniejszy szczegół, by powstało zdjęcie, na które składa się kilka różnych obrazów, które razem stworzą naszą wizję.


1jpg


EFEKT 

By zobaczyć efekt końcowy zapraszam Was nieco bliżej. Jeszcze bliżej. BliżejDawid H. Groński - Fotograf, produkcja

Sebastian Gąsienica - Łuszczek - stylizacja, produkcja

Diana Dyba - produkcja, modelkaZa pomoc w produkcji sesji dziękuję także w porządku alfabetycznym:


APANA MOCHILAS 

BALAGAN STUDIO  - wkrótce na portalu 

BIOPHILIC STUDIO 

BREVKA 

CHILLI CERAMIC 

I LOVE GRAIN

Melt'm Jewelry Design Studio

NINIco

NUDO DESIGN

ORSKA  - wkrótce na portalu 

SLOWPRESSO 

SLOU 

STUDIO HUŚTAWKA  

ZISOU 


Sesję zdjęciową w tym: SESJE LOOKBOOKOWE  |  PACKSHOOT  |  SESJE WIZERUNKOWE  |  SESJE BEAUTY, GLAMOUR  |  KAMPANIE  |  SPOTY REKLAMOWE   możesz zamówić u nas wysyłając zapytanie na adres: diana@zrobtoposwojemu.pl  


Diana Dyba